Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Wakeboardy

  Filtr
Značky
Velikost
Délka
Styl jízdy

Dobré vědět

Rozjeď to v brázdě... je čas na wake surfing

Princip wakeboardingu je velmi jednoduchý. Necháš se táhnout motorovou lodí, zatímco brázdíš hladinu rychlostí 30–40 km/h, děláš triky nebo skáčeš ve vlnách ve wake parku. Zní to dobře? Zní to přímo skvěle! Pro maximální zážitek v brázdě (anglicky „wake“) za motorovým člunem je třeba správně vybrat wakeboard, který odpovídá tvým zkušenostem a jízdnímu stylu.

Zvol si krátký wakeboard nebo dlouhý wakeboard

Všechny wakeboardy, které si prohlížíš v této kategorii, mají jasně vyznačenou velikost ve specifikaci produktu. Tento údaj je důležitý, protože velikost je třeba zvolit dle tvé tělesné hmotnosti a typu wakeboardingu, kterému se nejvíc věnuješ. Pokud nevybereš správný board, můžeš skončit s prknem, které ti neposkytne dostatečný výtlak. Nicméně je třeba také poznamenat, že někteří wakeboardisté surfují s delšími nebo kratšími wakeboardy.

  • Krátký wakesurf board: Kratší wakeboard je zpravidla pomalejší a táhnout ho stojí víc energie. Někteří wakeboardisté přesto volí kratší prkno, protože se s ním lépe dělají spiny a snáze se kontroluje při saltech nebo přeletech vln. Je ovšem třeba upozornit, že dopady na hladinu s kratším prknem jsou mnohem tvrdší.
  • Dlouhý wakesurf board: Pokud s wakeboardingem začínáš, pak ti doporučujeme dlouhé prkno. Jízdu na dlouhém prkně si totiž osvojíš rychleji a obecně se s ním jezdí lépe. Delší prkno tě sice stojí víc energie, když se s ním pohybuješ proti odporu vzduchu, ale na druhou stranu nad ním máš víc kontroly. Proto jsou delší prkna také skvělá pro nácvik triků.


V této kategorii můžeš najít wakeboardy od známých značek, jako jsou Slingshot, Liquid Force, Ion a Mystic.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky