×
MENU

Wakeboardy

  Filtr
Značky
Velikost
Určení
Styl jízdy
Schopnosti
Doporučená váha jezdce

Dobré vědět

Začni brázdit vodou... vyzkoušej wakeboarding

Princip wakeboardingu je velmi jednoduchý. Necháš se táhnout motorovou lodí, zatímco brázdíš hladinu rychlostí 30-40 km/h, děláš triky nebo skáčeš ve vlnách. Zní to dobře? Zní to přímo skvěle! Pro maximální zážitek v brázdě (anglicky „wake“) za motorovým člunem je třeba správně vybrat wakeboard, který odpovídá tvým zkušenostem a jízdnímu stylu.

Velikost wakeboardu

Všechny wakeboardy, které si prohlížíš v této kategorii, mají jasně vyznačenou velikost ve specifikaci produktu. Tento údaj je důležitý, protože velikost je třeba zvolit dle tvé tělesné hmotnosti a typu wakeboardingu, kterému se nejvíc věnuješ. Pokud nevybereš správný board, můžeš skončit s prknem, které ti neposkytne dostatečný výtlak. Nicméně je třeba také poznamenat, že někteří wakeboardisté surfují s delšími nebo kratšími wakeboardy.

  • Krátké wakeboardy: Kratší wakeboard je zpravidla pomalejší a táhnout ho stojí víc energie. Někteří wakeboardisté přesto volí kratší prkno, protože se s ním lépe dělají spiny a snáze se kontroluje při saltech nebo přeletech vln. Je ovšem třeba upozornit, že dopady na hladinu s kratším prknem jsou mnohem tvrdší.
  • Dlouhé wakeboardy: Pokud s wakeboardingem začínáš, pak ti doporučujeme dlouhé prkno. Jízdu na dlouhém prkně si totiž osvojíš rychleji a obecně se s ním jezdí lépe. Delší prkno tě sice stojí víc energie, když se s ním pohybuješ proti odporu vzduchu, ale na druhou stranu nad ním máš víc kontroly. Proto jsou delší prkna také skvělá pro nácvik triků.


V této kategorii můžeš najít wakeboardy od známých značek, jako jsou Slingshot, Liquid Force, Ion a Mystic.