Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Kiteboardy

  Filtr
Značky
Délka
Styl jízdy

Dobré vědět

Jezděte na vlnách s kiteboardem

Nalézt správný kiteboard je nezbytné a zásadní pro váš celkový zážitek ze surfování. A vzhledem k množství typů prken to může být zvlášť pro začátečníky dost složité. Níže vás provedeme dvěma nejzásadnějšími vlastnostmi, které je dobré zvážit při nákupu kiteboardu: velikost a styl.

Jakou velikost kiteboardu budu potřebovat?

Když přijde na velikost, je potřeba zvážit jak délku tak šířku. V obecné rovině, čím těžší jste, tím větší board by jste měli mít. Běžná velikost boardu je mezi 135cm a 145cm délky a zhruba 40 a 46cm šířky. Taková velikost by byla ideální pro začátečníky váhy kolem 70 - 85kg.

Volba velikosti ale záleží také na úrovni dovedností, povětrnostních podmínkách a jezdeckém stylu. Pro příklad pokud často jezdíte v rozbouřených vodách a malých vlnách, pravděpodobně budete chtít kratší prkno délky kolem 127 - 135cm délky.

Volba stylu kiteboardu

Na trhu je velká škála kitesurfingových prken pokrývající všechny výkonostní úrovně i styly. V obecnosti je největším rozdílem volba twin tip, nebo směrového kiteboardu.

TWINTIP KITEBOARDY

Twintip board je nejběžnějším a univerzálním typem kiteboardu. Twintip znamená, že jsou obě strany boardu tvarované identicky na obou koncích, díky čemu můžete po vodě jezdit oběma směry. Má podobný tvar jako wakeboard a běžně má také strapy pro zajištění nohou. Tento styl prkna může být použit téměř pro každou disciplínu kitesurfingu a je dobrý především pro freestyle, freeride, wakestyle boarding. Pro většinu uživatelů je snazší učit se na twintip boardu.

DIRECTIONAL KITEBOARDS

Tento styl kiteboardu vypadá velmi podobně jako klasický surfboard. Běžně nemají strapy a stejně jako surfboard jsou navrženy pro ježdění ve vlnách. Ačkoliv možná nedosáhnete tak vysokých rychlostí v klidných vodách, tyto boardy jsou skvělé pro carving a ostré zatáčky. Vyžaduje také jiný stance na prkně v porovnání s twintip boardem a posun těžiště více nad přední nohu.

Pokud chcete vědět více o prknech, stejně jako ostatním kiteboardingovém vybavení, prohlédněte si náš návod kupujeme výbavu na kitesurfing.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky