×
Menu

Kiteboard

  Filtr
Značky
Délka
Styl jízdy

Dobré vědět

Nalézt správný kiteboard je důležité pro tvůj celkový kitesurfařský zážitek. Kitesurfingová deska existuje na trhu v různých tvarech a velikostech. Na této stránce si představíme dva oblíbené tvary kiteboardu, z nichž každý je speciálně designovaný pro specifické účely.

Bi-Directional kite board

Tento design, také označovaný jako obousměrný, je inspirovaný tvarem snowboardu. Má twintip tvar se zvednutými konci, který je skvělý pro freestyle, skoky a užívání si ve vlnách.

Deska je velmi tenká, a proto má jen velmi malý výtlak. Není-li v pohybu, jen obtížně se udržuje na hladině. Chodidla surfaře jsou uchycené k desce poutkami, které zaručují, že se s deskou vzájemně ve vodě neztratíte. Jedná se o nejpopulárnější design desky pro kitesurfing.

Directional kite board

Directional neboli jednosměrná kitesurfingová deska je inspirovaná surfaři na vlnách. Tento kiteboard se ohromně podobá klasickému surfařskému prknu. Na tomto typu desky nejsou nohy surfaře upevněny v poutkách. Její tvar se poněkud obtížněji kontroluje, ale jakmile zjištíš jak na to, je skvělá pro surfování ve vlnách.

Pokud kupuješ svou první kitesurfingovou desku, doporučujeme ti absolvovat alespoň víkendový kurz, kde si osvojíš základy techniky. Peníze, které do kurzu investuješ, se ti totiž mnohonásobně vyplatí. Nejen, že zkušenosti z kurzu využiješ pro své první jízdy s vlastní výbavou, ale také se budeš intenzivněji a efektivněji zlepšovat s každou jízdou.

Další tip, jak rychleji a bezpečněji ovládnout svého tažného draka, je trénovat s ním pár dní „na sucho“ na pláži. Ušetříš si spoustu pádů (a času), pokud zvládneš základní techniky ovládání kitu předtím, než se se svým prknem vrhneš do vln.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky