×
Menu

Foil set / Hydrofoil set

Dobré vědět

Co je Hydrofoil?

Stvoření hydrofoilů umožňuje boardu letět skrz vodu s minimální rezistencí a odporem. Design foilu tlačí vodu dozadu a způsobuje akceleraci vpřed. Produktem toho je také síla tlačící směrem vzhůru, díky čemu se prkno zvedne nad hladinu vody. Foil ale potřebuje určitou sílu do začátku, čehož můžete dosáhnout například chytnutím vlny, držením se foil wing, nebo použitím SUP pádla. Mohou být použity v kombinaci s boardem pro různé vodní sporty, nejběžněji pak surf foiling, kite foil boarding a windsurf foiling.

Hydrofoily jsou vyrobeny z různých materiálů - aluminium a karbon jsou těmi nejpoužívanějšími. Aluminium je cenově dostupnější, ale těžší materiál, zatímco karbon je dražší, ale vyšší třída. Některé foily jsou vyrobeny z kompozitových materiálů nebo slitin.

Foily jsou složeny z několika dílů: mast, předního křídla, zadního křídla a montážní desky. Přední křídlo je obzvlášť důležité ve vytváření potřebného vznosu pro foiling. Obecně řečeno, v neutrální pozici se prkno chce zvednou t a jezdec se tak musí předklonit, aby to vyvážil. Při pumpování se budete muset pochopitelně předklonit mnohem víc pro zahájení pohybu.


Jakou velikost Hydrofoilu potřebuji?

Foily jsou dostupné v mnohá designech a velikostech, přičemž vše má vliv na zkušenost s jízdou. Jak vysoký je mast a velikost předního křídla jsou těmi nejzásadnějšími faktory, a mělo by jim být věnováno nejvíce pozornosti.

Pokud jste více zkušeným jezdcem, zvolte foil s vysokou mast a malým, úzkým předním křídlem. To dělá foil rychlejším a s lepším chováním, ale také těžší na ovládání. Foil s menším předním křídlem potřebuje větší rychlost aby se vznesl.

Hydrofoily s kratším mast a širším předním křídlem jsou lepší pro začátečníky a klidnější vody. To proto, že vytvářejí více nadnosu a jsou snadnější pro ovládání. Kratší mast jsou často oblíbené pro freestyle, jalikož obvykle umožňují více responzivní zatáčení a ovládání.

Nezapomeňte zvolit foil vyrobený pro disciplínu, které se chcete věnovat. Některé hydrofoily jsou vyrobeny pro specifickou foil disciplínu, zatímco jiné mohou být použity na různé druhy foilingu.

Hledáte board, který vyhoví vašim foilovacím potřebám? Podívejte se na naše Foil Boardy pro různé vodní sporty.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky