Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Poutka pro kiteboarding & vázání pro kitesurfing

  Filtr
Značky
Velikost boty
Styl jízdy

Kiteboard vázání nebo radši poutka?

Každá kiteboardistka, každý kiteboarder si tuto otázku dříve či později ve své kitesurfařské kariéře položí. Je to navíc velmi dobrá otázka, jelikož oba systémy mají svá pro a proti.

Kiteboardning se ve svých začátcích hodně inspiroval wakeboardingem a v mnoha ohledech se tomuto sportu podobá. Přesto je mezi nimi velký rozdíl, a to zejména v síle tahu. Čas od času je na pláži k vidění jeden nebo dva boardy s wakeboard vázáním a speciálními botami, a možná už máš s jízdou ve vázání dokonce vlastní zkušenost. Někteří jezdci jsou totiž zvědaví a chtějí si ozkoušet „originální“ wakeboard systém na kitesurfařském prkně. Přesto většina jezdců dává přednost poutkům...

Možná tě ale zajímá, s čím jezdí vrcholoví kiteři, jako je Youri Zoon, Alex Pastor nebo Alberto Rondina? Profesionální kiteboardisté používají vázání a boty.

Kiteboard vázání - o něco složitější

Používat kiteboardové vázání a boty vyžaduje víc zkušeností než poutka, ale jakmile si projdeš nevyhnutelnou fází „strmé křivky učení“, budeš podávat větší výkony a jezdit s větším stylem než dřív.

Shrňme si: Pro začátečníky jsou rozhodně vhodnější poutka. Je-li to tvůj případ a poutka ti vyhovují - drž se jich. Poutka pro kitesurfing fungují výborně a nijak tě nebrzdí v rozvoji tvých dovedností. Teprve tehdy, když máš již hromadu zkušeností, vyzkoušej si vázání pro kitesurfing a boty a uvidíš, jak ti tento styl bude vyhovovat...

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky