šťastný s. Valentýn
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

Kite trapéz

  Filtr
Značky
Velikost
Typ trapézu
Určení

Kite trapez je klíčový prvek výbavy

Aby veškerá tažná síla draka nešla přímo do rukou, ale naopak z velké části do středu těla surfaře, je nutné jezdit ve kvalitním trapézu neboli úvazku.

Na trhu existuje celkem velký výběr kite trapézů. Každý model odpovídá určitému stylu jízdy. Vybírat také můžeš podle toho, jak ti specifický model trapézu vyhovuje. Doporučujeme si při výběru dát na čas a zvolit takový trapéz, ve kterém se cítíš dobře. Špatně padnoucí nebo nevhodný trapéz bude mít negativní dopad na tvůj výkon.

Jaký trapéz vybrat?

Dva nejpopulárnější typy trapézů pro kitesurfing jsou:

Sedací trapéz

Konstrukce tohoto typu kite trapézu nabízí skvělou stabilitu. Sedací trapéz obepíná spodní část zad, boky a je vybavený popruhy přes nohy. Tento design snižuje bod, kde drak nejvíc táhne. Získáváš tak větší stabilitu a pohodlí, což oceníš zejména ve svých začátcích s kitesurfingem. Sedací trapéz je nejen skvělá volba pro začátečníky, ale také pro každého s bolestmi zad.

Mnoho kitesurfařů opouští od sedacích trapézů, jakmile si osvojí techniku jízdy. Proto je jen na tobě, zda chceš investovat do tohoto typu trapézu nebo rovnou zvolíš jiný typ. Také je třeba vzít na vědomí, že sedací trapéz tě ve srovnání s jinými typy úvazků poněkud omezuje v pohybu.

Bederní trapéz

Tento trapéz kitesurfing používá nejčastěji. Bederní trapéz obepíná pás. Oproti sedacímu trapézu nemá žádné popruhy pro nohy a je zavěšený výše na těle. Tato konstrukce nabízí maximální mobilitu pro nohy a trup. Výše umístěný hák také usnadňuje zaháknutí a vyháknutí - Snad právě z tohoto důvodu většina freestyle a wakestyle kitesurfařů používá bederák, jak se tomuto typu také říká. Pokud si zvolíš bederní trapéz, tvé tělo by mělo být dostatečně zpevněné, zejména v oblasti břicha. Tento typ je také poněkud tvrdší v oblasti žeber.

Jakékoliv řešení zvolíš, nabízíme ti velký výběr modelů od různých značek. Od nízkonákladových modelů, které také dobře poslouží, po vyšperkované a extra pohodlné modely, které nabízejí víc funkcí, větší pohodlí a funkčnost těm, kteří na vodě tráví veškerý svůj volný čas.

Máš otázky? Neváhej se obrátit na náš tým zákaznické podpory.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky