×
Menu

Vázání - Vodní lyže

  Filtr
Barvy
Značky

Hledáš nová vázání, která zoptimalizují tvé schopnosti na vodních lyžích? Nebo hledáš svá první vázání? Je jedno na jaké jsi úrovni - u nás najdeš vázání přesně pro tvé potřeby.

U vázání na vodní lyže je mnoho možnosti a někteří věří, že určitý druh lépe chrání před zraněním, zatímco jiný jsou názoru přesně opačného. Existují tři druhy vázání pro vodní lyže. Front high-wrap, double high-wrap a nastavitelná vázání.

Vázání Front high-wrap mají zadní plát toe plate. Jedná se o univerzální vázání na vodní lyže a je ideální pokud se více lyžařů střídá. Také je to dobrou volbou pro začátečníky.

Double high-wraps jsou známé jako custom vázání. Tato vázání pro vodní lyže nabízí lepší ovladatelnost a zvýšený výkon ale nehodí se pro více jezdců na jednom páru lyží. Vázání Double high-wrap jsou ideální pro pokročilé a zkušené jezdce.

Nastavitelná vázání mohou být, jak název napovídá, nastavena pro každého jezdce. Tento druh vázání pro vodní lyže nabízí nejlepší ovladatelnost a zlepšuje výkon na vodě. Nastavitelná vázání jsou dražší ale určitě se vyplatí. Přináší výhody jezdcům na všech úrovních.

Materiály vázání vodních lyží

Co se týče materiálů tak jsou dva populární druhy. Tradiční guma a pěna EVA. Gumová vázání na vodní lyže jsou ideální pro začátečníky, protože vázání padne měkce a pohodlně a zlepšuje celkovou ovladatelnost pro lyžaře.

Vázání z pěny EVA jsou trochu tužší a tím pádem poskytují vodnímu lyžaři lepší ovládání hran na vodě. Jsou proto více vhodné pro lyžaře, které už nějaké zkušenosti na vodních lyžích mají. Vázání z pěny EVA mohou používat i začátečníci, ale možná pro ně bude trochu obtížnější udržet kontrolu nad lyžemi na hladině, protože jsou znateně tužší.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky