Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Surfboardy a softboardy

  Filtr
Barvy
Značky
Délka

Dobré vědět

Z čeho je surfboard vyrobený?

Surfboardy jsou dost lehká a pevná prkna používaná pro surfing. Jsou běžně vytobená z polyurethanového (PU) nebo polystyrenového (EPS) pěnového jádra, které je zabaleno do vrstev sklolaminátu. Výrobci ale stále experimentují s různými materiály jako jsou kompozity ve snaze vytvořit co nejlepší prkno.

Surfboardy mohou být rozděleny do několika kategorií podle jejich velikosti a tvaru, přičemž ty nejběžnější designy jsou shortboardy, longboardy a funboardy. Shortboardy jsou nejlepší pro triky, akrobacie a jsou nejobratnější. Z těchto důvodů jsou preferovány pokročilými jezdi. Longboardy mají větší plochu, díky čemu jsou stabilnější a také chytnou více vln. Hodí se navíc pro všechny dovednostní úrovně. Funboardy jsou střední velikosti a spojují tak to nejlepší z předchozích zmíněných designů.

Vzhledem k materiálu, surfboardy konstruovány z pěnového jádra obaleného tvrzeným sklolaminátem, nebo vrchní vrstvou z epoxy jsou nazývány pěnové surfboardy nebo soft top boardy. Tyto typy boardů mají měkčí konstrukci vzhledem ke konstrukci obalené měkou vrstvou EVA nebo EPE. Boardy s tvrdým povrchem jsou nazývány jako hard top boardy.

Jaký surfboard bych si měl koupit?

Pokud hledáte svůj první začátečnický surfboard, možná by jste se měli podívat po soft top surfboardech. Nejsou tak křehké jako hard top surfboardy a mohou být používány v menší vlnách s menší energií. Měli by jste také zvážit velikost boardu. Širší a delší surfboardy poskytují více stability a usnadňují tak začátečníkům chytání vln a zrychlují progress.

Pokud jste pokročilými surfaři, sáhnout po kratším prknu by mohlo být tou správnou volbou. Jsou vyrobené pro větší a náročnější vlny. Shortboardy jsou více obratné a dynamické a umožňují celkově velmi rozdílnou zkušenost. Na druhé straně, vyžadují mnohem více zkušeností a síly při pádlování do vlny.

Jste pokročilým surfařem hledajícím něco nového? Pak by jste možná chtěli zkusit hydrofoil surfboard, který poskytuje úplně novou formu surfování. Můžete si přečíst více o hydrofoilech v kategorii hydrofoil.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky