×
Menu

Ski Clothing & Ski Wear

S větrem o závod, ale v teplíčku

Sjezdové lyžování je celosvětově nejpopulárnější sport na světě. A tomu odpovídá i široká nabídka lyžařského oblečení. Ale co si vybrat a jak se obléct, abychom si mohli naplno užívat sjezdy pro sněhem pokrytých svazích nebo panenský sníh ve volném terénu? Výběr správné lyžařské bundy a kalhot je pro váš lyžařský zážitek téměř stejně důležitý jako výběr ideálních sjezdových lyží.

Oblečení na lyže musí splňovat celou řadu funkcí. Musí se postarat o váš tepelný komfort. Odvádět vlhkost z kůže a nepouštět k ní vodu. Dýchat. Dopřát vám dostatečnou volnost pohybu. A navíc musí být tak lehké, jak je to jen možné.

Mezi lyžařské oblečení patří:

  • TERMO PRÁDLO
  • LYŽAŘSKÉ PONOŽKY
  • POLYESTEROVÁ NEBO FLEECOVÁ STŘEDNÍ VRSTVA
  • LYŽAŘSKÁ BUNDA
  • LYŽAŘSKÉ KALHOTY
  • RUKAVICE
  • ČEPICE

K tomuto nejzákladnějšímu základu pak není špatný nápad přidat lyžařské brýle, nákrčník a helmu.

Jak se tedy obléct na lyže? Ačkoliv se to na první pohled může zdát trochu složité, ve skutečnosti to zas až tak velký problém není. Stačí se držet jednoduchého pravidla: Přemýšlej ve vrstvách a budeš v teple po celý den.

Vrstvy jsou klíčem k úspěchu

Vrstvy jsou ten nejsnazší způsob jak dosáhnout optimálního pohodlí, sucha a tepla, ať už vyrážíte sportovat do jakýchkoli podmínek. Níže najdete krátký popis jednotlivých vrstev a na co nezapomínat, když se chystáte na svah.

Spodní vrstva: Jedná se zpravidla o termoprádlo, jehož úkolem je starat se o váš teplotní komfort po celý den. Vaše lyžařské spodní prádlo je zpravidla vyrobeno z materiálu, které odvádí vlhkost z pokožky. A bez studeného potu na těle se vyhnete svému největšímu nepříteli – vlhkosti a chladu. Doporučujeme vám zvolit spodní prádlo, které je vyrobené buď ze syntetického materiálu, nebo merino vlny či hedvábí.

Střední vrstva: Tato vrstva reguluje vaši tělesnou teplotu. Horské počasí je velmi proměnlivé, takže nikoho nepřekvapí, když se navzdory slunečné předpovědi zatáhne a začne sněžit nebo přesně naopak; oblečeme se s očekáváním extrémně nízkých teplot a pak se „potíme“ na sluníčku. Kvalitní střední vrstva se dokáže přizpůsobit. Pro tuto vrstvu doporučujeme polyester nebo fleece.

Vnější vrstva: Tato vrstva je jako váš osobní „krunýř“, který udržuje teplo a chrání před vodou zvenčí. Jedná se o lyžařskou bundu a lyžařské kalhoty. Kromě toho doporučujeme do výbavy přidat větrovku pro teplejší dny. Vnější vrstva by měla nejen vytvářet teplotní izolaci, ale také chránit před větrem – větruvzdornost / windproof funkce. A kvalitní vnější vrstva také odvádí vlhkost a umožňuje její odpařování napříč látkou – a to také přispívá k vašemu celkovému teplotnímu komfortu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky