Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX / motokrosové brýle

  Filtr
Barvy
Značky

Jak si vybrat správné BMX brýle

Offroad brýle se používají jak pro závodní BMX, tak pro motokros. Většina motokrosových a BMX brýlí je vyrobena pro skla se strhávačkami („tear-off“ skla). Podobné opatření pro rychlé odstranění bláta nabízí také moto brýle s tkz. roll-off technologií.

Rozdíl mezi nimi je, že s „tear-off“ si strhneš pomocí malého pinu celou jednu vrstvu, zatímco s „roll-off“ srolovaná vrstva zůstává na druhé straně brýlí.

„Tear-off“ systémy jsou typicky účinnější než roll-off systémy, ale strhávaček je na skle méně než „roll-off“ vrstev. „Tear-off“ systém obvykle pracuje s 30 fóliemi, kdežto „roll-off“ systémy zvládnou srolovat až 50 vrstev.

Jaký barevný tón skel vybrat?

Motocross a MX brýle zpravidla pracují se třemi různými tóny.

Světle tónovaná skla jsou ideální pro podmínky s nízkou světelností, zatímco středně tónovaná skla jsou univerzálnější a lze je používat jak při nízké světelnosti, tak při silném slunečním svitu. Tmavě tónovaná skla jsou samozřejmě nejlepší pro hodně jasné a slunečné dny.

Mnoho jezdců volí chytrý kompromis a vozí s sebou lehce tónovaná skla i tmavá skla. Jen tak si mohou být jistí, že v den závodu je nic nezaskočí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky