×
Menu

Zorníky do lyžařských brýlí

Dobré vědět

Lyžařské zorníky do každého počasí

Hory jsou zákeřné a rády si s námi hrají. Někdy si užíváte lyžování s vymetenou oblohou a jasným sluncem. Jindy je zamračeno a vypadá to, že každou chvíli začne sněžit. Světlo, kterému jsou vaše oči vystaveny, je v každém z těchto scénařů velmi odlišné. Koupit zorníky, které vám poskytnou optimální ochranu v každých světelných podmínkách, je tudíž nemožné.

Nalézt lyžařské brýle se zorníky, které jsou vhodné pro všechny povětrnostní podmínky, může být tedy velmi obtížný úkol. Místo toho je lepší zvážit, zda nepořídit extra zorníky a užít si jasný výhled na sjezdovku bez ohledu na počasí. Před koupí extra zorníků se ujistěte, že vaše lyžařské brýle umožňují výměnu zorníků, jinak byste mohli přijít o peníze úplně zbytečně!

Na trhu je celá řada různých tónů a barev, které si můžete pro své lyžařské brýle vybrat. Jedna věc je look a styl zorníků, ale důležitější je, jak vás ochrání v podmínkách, ve kterých lyžujete.

Zvolte zorníky se správným VLT

Nejdůležitější faktor, na který je třeba se při nákupu soustředit, je propustnost zorníků neboli jak moc světla chcete pustit k očím. Stupeň propustnosti světla se měří ve VLT (visible light transmission). Rozsah je od 0 do 100 procent a tato škála určuje, kolik procenta světla dopadne na vaše sítnice.

Pokud lyžujete ve slunečném počasí v plné poledne, zvolte zorníky s VLT mezi 5–20 procenty, zatímco zorníky s 60–90procentním VLT jsou perfektní pro zataženo, sněžení, soumrak či úsvit a umělé osvětlení.

Většina lidí si vybírá zorníky, které lze použít ve většině podmínek. Pokud je to i váš případ, pak si zvolte zorníky s 30–60 VLT.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky