×
Menu

Nové inline brusle nebo nová kolečka?

Máš-li doma pár nepříliš kvalitních nebo opotřebovaných inline bruslí, pak je pravděpodobně lepším řešením koupit si nový pár. V ostatních případech je výhodnější pouze pořídit novou sadu koleček.

Pokud už vlastníš kvalitní inline brusle, nemusíš kupovat nové. Stačí jen vyměnit sjetá nebo popraskaná kolečka za nové a můžeš opět jezdit naplno.

Chceš-li mít jistotu, že zvolíš dobře mezi těmito dvěma možnostmi, tj. nové inline brusle vs. nová inline kolečka, je třeba zvážit několik faktorů. Níže najdeš přehled nejdůležitějších argumentů, které ti mohou usnadnit rozhodování:

Nové inline brusle

1. Levné inline brusle tě možná budou stát méně než sada drahých koleček. Nový model inline bruslí navíc vypadá lépe a možná má dokonce i nějaké nové funkce, které tvůj stávající model ještě nenabízí.
2. Pokud jsou boty a ložiska tak opotřebované, že je třeba je vyměnit za nové, pak je s největší pravděpodobností výhodnější pořídit nové inline brusle.
3. Zlepšily se tvé bruslařské dovednosti? Pak možná potřebuješ lepší inline brusle.
4. Nějaký obchod nabízí inline brusle ve výprodeji, takže se ti vyplatí koupit tyto levné brusle, vymontovat kolečka a nahradit stará kolečka v tvých stávajících inline bruslích.

Nová kolečka

1. Aby se ti v páru nových inline bruslí dobře a pohodlně jezdilo, je třeba je nejdříve prošlápnout, a to nějakou dobu trvá. Pokud si ponecháš své stávající brusle, nemusíš tímto procesem opět procházet.
2. Jak rychle tvé inline brusle jedou se ve velké míře odvíjí od velikosti a kvality koleček. S novými kolečky proto získáš pocit jako při jízdě na zcela nových a rychlejších inlinech.
3. Kolečka představují 80 % hodnoty nových inline bruslí. Proto, s cílem snížit celkovou cenu, někteří výrobci montují do svých bruslích levná kolečka nízké kvality. Pokud si pořídíš kolečka dobré kvality, pojedeš na svých inlinech rychleji, pojede se ti pohodlněji a kolečka ti budou sloužit mnohem déle než pár nových inline bruslí ve stejné cenové kategorii jako tvé stávající inline brusle.

Najdi si další informace a tipy:

Související produkty

SkatePro