×
Menu

Prohodit a otočit kolečka prodlouží jejich životnost

Vezměte si k ruce: imbusový klíč nebo speciální skejtové nářadí.

Při běžném používání bruslí se vaše kolečka nevyhnutelně opotřebují víc na vnitřní straně rámu než na vnější. Pokud chcete vaše kolečka využít na maximum a jezdit s jednou sadou co nejdéle, je důležité je pravidělně prohazovat a otáčet. Pokud tuto rotaci pozic koleček čas od času neprovedete, budete nuceni pořizovat nová kolečka zbytečně často.

Určitě se ptáte, kdy je čas prohodit pozici koleček na vašich inline bruslích. Odpověď je jednoduchá: Když je jedno nebo více koleček zřetelně opotřebovanější na více namáhané straně.

Jelikož se každé kolečko opotřebovává jinak v závislosti na své pozici, je důležité provést jejich rotaci správným způsobem. Mohli byste jen otočit kolečka a umístit je ve stejné pozici zpět do rámu, ale to by vedlo k nerovnoměrnému opotřebení koleček. Výsledkem tohoto řešení by opět bylo, že byste museli vyměnit celý set koleček zbytečně brzo.

Konec teorie, vysvětleme si praxi.

Použijte vhodné nářadí k vyjmutí šroubů (některé systémy uchycení koleček do rámu vyžadují přidžet druhým klíčekm osičku na druhé straně kolečka).

Vyjměte šroub, osu a kolečko.

Jelikož nyní máte přístup k rámu, je vhodné využít tuto příležitost k vyčištění rámu a koleček.

Jak správně vyčistit ložiska se dozvíte například v tomto průvodci.

Pokud mají vaše lyže tři kolečka na každém rámu, jejich prohození byste měli provádět podle šipek v obrázku výše. Nezapomeňte opět připevnit kolečka tak, že jejich původní „uvnitř“ bude nyní na vnější straně.

Pokud mají vaše kolečka na rámu čtyři kolečka, pak postupujte dle obrázu uvedeného výše. Nezapomeňte opět připevnit kolečka tak, že původní „uvnitř“ bude nyní na vnější straně.

Malá poznámka: Přehozená kolečka změní trochu vaše těžiště, proto buďte při první jízdě po otočení koleček opatrní.

Související produkty

SkatePro