×
MENU

Kupujeme pegy na koloběžku

Při výběru pegů na freestyle koloběžku je třeba si dát pozor na jednu věc — ne každý peg lze namontovat na jakoukoli koloběžku. Pegy existují v celé řadě designů a od různých značek.
Dobrá rada je tudíž koupit pegy, desku a vidlici od stejné značky. Máš-li jakékoli pochyby a nenajdeš-li odpověď v popisu pegu, neváhej kontaktovat daný skateshop.

Zlaté pravidlo výběru pegů říká:
Osa kolečka, na kterou montuješ peg, by měla být delší než je šířka desky, není-li tomu tak a deska blokuje peg, prodluž vzdálenost pomocí spacerů.Materiál pegu
- Ocel (chromová ocel) je pevná a ideální pro streetové ježdění.
- Hliník je lehčí, proto se hodí do skateparku — ale není tak odolný jako ocel.

Alternativní pegy
Kromě volných pegů lze také alternativně pořídit „jednodílné pegy“. Jsou obvykle odolnější než tradiční pegy.

Opotřebení a užívání
Pegy jsou vyměnitelné. Pokud chceš grindovat obrubníky (kámen nebo beton apod.), je třeba je navoskovat, aby to po nich dobře a hladce klouzalo. Také je důležité neodkládat výměnu opotřebovaných pegů. Pokud se zdeformují příliš, je velmi obtížné nebo takřka nemožné je odmontova​t​​​​​​.

Montáž
Rozhodni se, na kterou stranu si chceš pegy namontovat.
Jelikož různé značky používají různé osy se závitem, doporučujeme ti, je-li to možné, při montáži nových pegů použít osu z tvé koloběžky. Zpravidla stačí odšroubovat z koloběžky zajišťující šroub a potom prostrčit zajišťující šroub skrz peg a namontovat zpátky. A samozřejmě pevně a bezpečně utáhnout.

Vrať se zpět na článek ​​​​​​​Jak se staví freestylová koloběžka
Vrať se zpět na článek ​​​​​​​Jak se kupují freestyle koloběžky