×
Menu

7 tipů pro údržbu vašich ledních bruslí

V tomto průvodci s vámi sdílíme 7 jednoduchých, ale účinných tipů, jak prodloužit životnost vašich ledních bruslí, aby vám dobře sloužily po dlouhá léta.

Krasobruslařské brusle, stejně jako brusle na lední hokej, je třeba pravidelně udržovat, abyste mohli využívat jejich plný potenciál co nejdéle. Po každém tréninku, soutěži či zápasu je třeba jim věnovat trochu péče.

1.Noste chrániče nožů — Pokaždé, když opustíte led, nasaďte chrániče nožů, které jsou určené pro chůzi v ledních bruslích.

2. Používejte měkké potahy na nože — Převážejte své lední brusle v bahotu s měkkými (také látkovými) chrániči na nožích. Nože se tak narážením o sebe nepoškodí ani neprotrhnou váš batoh.

3. Otřete nože ihned po jízdě — Očistěte nože suchých hadrem nebo starým tričkem. Jednoduše tak zabráníte reznutí nožů.

4. Vnitřní vložku nechte vyschnout samostatně — Vyjměte vnitřní vložku z brusle a nechte ji vyschnout zvlášť. Lední brusle je třeba vysoušet při pokojové teplotě. Nepokládejte je na topení apod. Jelikož jsou vložky a výstelky zpravidla vyrobené ze syntetických materiálů, můžete přílišným teplem změnit jejich tvar.

5. Skladujte své brusle bez chráničů — Nebo na nože nasaďte měkké potahy z froté látky, která absorbuje přílišnou vlhkost a chrání nože před rzí. Neskladujte své lední brusle s nasazenými tvrdými chrániči ostří, ve kterých by nože mohly začít reznout.

6. Používejte olej bez obsahu kyselin —Lubrikujte ostří tenkou vrstvou oleje bez obsahu kyselin, který ochrání ostří bruslí během dlouhodobého skladování.

7. Ostřete své lední brusle — Nože je třeba čas od času naostřit, aby se lépe „zařezávaly“ do ledu a zaručily vám tak maximalní kontrolu a hladkou jízdu. Přečtěte si průvodce Ostření nožů ledních bruslí.

Prohlédněte si naši širokou nabídku ledních bruslí na krasobruslení a lední hokej pro děti i dospělé.

Neváhejte nás kontaktovat, máte-li další otázky nebo potřebujete pomoc s výběrem. Náš tým klientské podpory je tu pro vás :-)

Související produkty

SkatePro