×
Menu

Jak postavit skateboard

Hjalte, jezdec z týmu SkatePro, ukazuje a vysvětluje jak sestavit skateboard.

Jak postavit skateboard v 8 krocích

Nářadí: Nůž a skate nářadí (9/16” nástrčkový klíč pro kingpin, 1/2” nástrčkový klíč pro matici osičky, 3/8” nástrčkový klíč, šroubovák Phillips a imbusový klíč)

  1. Začni s nalepením griptapy. Odstraň ochrannou fólii z griptapy (pozor, začne „to“ lepit) a otoč ji lepící stranou dolů. Poté jemně polož griptapu na nášlapnou část desky. Ujisti se, že ji umisťuješ do středu. S použitím odstraněné fólie jemně přitiskni griptape na desku.
  2. Nastřihni griptapu v rozích. Vhodným nástrojem přejeď po hraně desky a vyznač si tak, kde je třeba griptapu odstřihnout. Nyní by mělo být snadné odstřihnout přebývající materiál griptapy.
  3. Odstřihnutým kouskem „osmirgluj“ hrany griptapy, vytvoříš si tak odolnější hrany na nalepené griptapě.
  4. Udělej otvory pro šrouby. Použij například tenký imbusový klíč a prostrč jej skrz otvory v desce. Poté z druhé strany stejným způsobem rozšiř vzniklé otvory v griptapě šroubovákem.
  5. Namontuj trucky. Osmi právě vytvořenými otvory prostrč šrouby a nasaď na ně trucky. Našroubuj na šrouby matice a utáhni je skate nářadím.
  6. Nainstaluj 2 ložiska do každého kolečka. Umísťuj ložiska do kolečka po jednom — rukou ho zamáčkni do kolečka tak, aby se ložisko dostalo téměř dovnitř kolečka.
  7. Namontuj kolečka. Umísti je na trucky a utáhni šrouby skate nářadím. Neutahuj je příliš, ložiska by mohla prasknout.
  8. A je to… Go for a ride!

Neváhej nás kontaktovat, máš-li jakékoli pochybnosti či dotazy.

Související produkty

SkatePro