×
MENU

Reklamace desky na koloběžku?

Bohužel se ještě nezrodila deska na koloběžku, která by byla natolik odolná, aby vydržela cokoliv. Desky, vyráběné speciálně pro trikové koloběžky, a tudíž pro triky, jsou pravidelně vystavované extremním tlakům, zejména při dopadech, a proto mají omezenou životnost.

Obecně platí, že čím je deska lehčí, tím kratší je její životnost. Kromě toho životnost desky také významně ovlivňuje charakter jejího užívání, neboli jak často a jak drsně je používána. Každý dobrý trikový jezdce ví, že se jeho deska dříve či později poškodí a nakonec rozlomí.

Jak ale rozhodnout, zda je reklamace desky oprávněná a bude uznaná, a nebo zda je škoda způsobená užíváním?


Příklady pravděpodobně uznaných reklamací
Zde vidíš obrázek desky, která se zlomila během 2leté záruční doby. Svary na desce se rozlomily.

Na obou obrázcích můžeš zřetelně pozorovat běžné známky používání na spodní části desky, které typicky vznikají při provádění triků. Deska také nebyla nijak modifikována. Jestliže se vyskytne výrobní chyba nebo chybí část desky (zpravidla se jedná o chybné svaření), reklamace bude uznaná, a obdržíš tudíž novou desku.

Příklad neuznané reklamace
Je-li deska opotřebovaná tak, jak je vidět na obrázku, pak se deska oslabila vlivem používání. Reklamace nebude uznaná, a to bez ohledu na věk desky. Reklamace modifikované desky (s otvory, namontované nestandardní díly apod.) není uznána nikdy.

Na závěr se podělíme o několik tipů, jak prodloužit životnost své desky:
- Vždy přistávej s pokrčenýma kolenama. Lépe tak absorbuješ náraz při přistání — odpružíš ho v kolenou!
- Pravidelně dotahuj všechny díly koloběžky, včetně osiček a hlavového složení.
- Vyhýbej se grindování na drsném povrchu.
- Omez množství pádů a nárazů.
- Nikdy (ani ve vzteku) neházej svou koloběžkou!