×
Menu

Životnost helmy

Přilbu byste měli vyměnit v okamžiku, kdy na ní najdete praskliny nebo promáčkliny. Také se ujistěte, že přezka, řemínky a případně systém nastavení velikosti nejsou poškozené.

Vaše přilba – cyklistická přilba, helma na brusle a další – nevydrží navěky. Je důležité si uvědomit, že opotřebení a poškození omezuje schopnost přilby účinně chránit.

Kdy bychom měli vyměnit přilbu?

Všechny helmy na skateboard, helmy na brusle a cyklistické přilby je nutné vyměnit po vážném nárazu, i když na první pohled na nich nevidíte žádné poškození. Přilba může být totiž prasklá uvnitř, kde to není vidět. Vnitřní pěnovou/molitanovou výstelku, která absorbuje náraz, může také zničit pot. Pokud molitanová výstelka vykazuje známky opotřebení nebo prasklin, přilbu byste měli okamžitě vyměnit.

Obecně a při pravidelném používání se doporučuje vyměnit přilbu každých 5 let.

Aby přilba dobře plnila svou funkci a účinně chránila, musí na hlavě dobře sedět. Dětské helmy je tudíž třeba pravidelně kontrolovat, zda stále dobře sedí na zvětšující se dětské hlavě.

Jak ověřím stav své přilby?

Pokud odpovíte ano na některou z následujících otázek, znamená to, že vaše cyklistická přilba nebo helma na brusle je ve špatném stavu a je třeba ji vyměnit.

  • Na vnější vrstva jsou nějaké praskliny, rýhy nebo promáčkliny? Prozkoumejte vnější skořepinu. Pokud je barva vybledlá, znamená to, že plast je oslabený UV zářením a větrem. Přilbu je proto nutné vyměnit.
  • Našli jste nějaké známky prasklin nebo stárnutí materiálů skořepiny z vnitřku přilby? Otočte přilbu, vyjměte vnitřní vložku a ověřte stav skořepiny zevnitř.
  • Přezky a řemínky nefungují, jak by měly? Ověřte, zda se přezky dobře zavírají a zda jsou řemínky v dobrém stavu a nepoškozené.
  • Máte nějaký problém s utažením nebo uvolněním systému nastavení velikosti? Některé přilby mají v týlu otočný knoflík, kterým je možné nastavit velikost přesně dle vašich potřeb. Pokud knoflík s nastavovací přezkou nefungují optimálně, vyměňte přilbu.

Související produkty

SkatePro