×
Menu

Přilba životnost

Měli byste vyměnit přilbu pokud vidíte nějaké praskliny nebo promáčknutí, ujistěte se, že přezka, popruh a případně systém nastavení velikosti jsou nepoškozené.

Vaše přilba - cyklistická přilba nebo skate přilba - nevydrží navěky. Proto si pamatujte, že opotřebení a poškození omezuje ochranné vlastnosti.

Kdy bych měl vyměnit mou přilbu?

Všechny skate helmy a cyklistické helmy by měly být vyměněné po vážném nárazu i když není vidět na první pohled poškození. Přilba může být prasklá uvnitř i když to není vidět. Pot může také zničit pěnu z níž je provedena hnútorná vrstva, která absorbuje vibrace. Pokud pěnová výplň ukazuje nějaké známky opotřebení nebo prasklin, měli byste vyměnit přilbu.

Je doporučeně vyměnit přilbu každých 5 let při pravidelném používání.

Pokud děti stále rostou, je nesmírně důležité si pamatovat, že přilba musí dobře pasovat aby dobře chránila.

Jak prozkoumám svou přilbu?

Pokud odpovíte ano na některou z následujících otázek, znamená to, že vaše cyklistická nebo skate přilba je ve špatném stavu a měla by být vyměněna.

  • Má vnější vrstva nějaké praskliny, rýhy nebo promáčknutí? Prozkoumejte vnější přilbu. Pokud je barva vybledlá, indikuje to, že plast byl oslaben UV - zářením od slunce a od větru a tím pádem byste měli vyměnit přilbu.
  • Existují nějaké známky prasklin nebo stárnutí materiálů ve vnitřní přilbě? Otočte přilbu, vyberte výplň a prozkoumejte vnitřní přilbu.
  • Pracují spony a popruhy správně? Prozkoumejte zda se spony dobře zavírají a zda popruhy jsou v dobrém stavu a nepoškozené.
  • Máte nějaký problém s přitažením nebo odtažením systému nastavení velikosti? Některé přilby mají nastavitelné kolečko, kterým nastavíte velikost. Pokud kolečko nefunguje optimálně, vyměňte přilbu.

Související produkty

SkatePro