×
MENU

Segway Ninebot

Co za kouzla a čáry je Segway hoverboard?

Segway hoverboard nebo Segway Ninebot jsou dvoukolá samovyvažovací vozítka. Společnost získala pro Segway board nebo zkráceně segboard patent v roce 2001 a od té doby vyvinula již několik modelů. V roce 2016 společnost začala vyrábět mini segway, což je menší verzí segway boardu a lze ho uplatnit také jako dětský segway.

Každý Segway board má jiné specifikace a vlastnosti. Například hoverboard lze snadno přenášet a je menší, než klasická Segway Ninebot koloběžka. Takže při výběru záleží pouze na vás a vašich preferencích.

Segway hoverboard — dramatický příběh

Příběh o Segway a Ninebot by klidně mohl být zfilmován. Koloběžka Segway byla vynalezena v USA, ale vývojáři měli problémy tuhle novou formu elektrické přepravy zpěněžit.

Mezitím v Číně vyrobila podobný produkt společnost Ninebot, ale protože celosvětový patent pro samovyvažující vozítko v té době již držela společnost Segway, nebyla tato informace v Americe přijata zrovna pozitivně. Společnost Segway nakonec zažalovala společnost Ninebot. Jak se k tomu postavila společnost Ninebot? Čínská firma koupila americkou značku Segway a spojila obě společnosti. A proto se samovyvažující koloběžky označují Ninebot i Segway.