×
Menu

Kolečka do roller derby

  Filtr
Průměr kola
Šířka kolečka
Tvrdost koleček

Dobré vědět

Vyberte si ideální roller derby kolečka

Roller derby se bruslí na umělých podlahách indoor, proto je třeba zvolit vhodná kolečka pro indoor bruslení.

Když se vydáváte na cestu za perfektními roller derby kolečky, která vyhoví všem vašim nárokům, je třeba nalézt ideální rovnováhu mezi kolečky, podlahou a jezdcem - tedy vámi. Nejdůležitější rozhodnutí se ovšem týká tvrdosti koleček. Zde je pár informací, které vám s výběrem správné tvrdosti pomohou:

  • Bruslíte-li na podlahách s přilnavým povrchem, zvolte tvrdost 93A - 99A.
  • Ve většině sportovních halách si nejlépe zajezdíte s 93A - 95A.
  • Je-li naopak povrch kluzký, je lepší zvolit měkčí kolečka s tvrdostí mezi 88A - 92A.

Dalším faktorem, který hraje při volbě tvrdosti velkou roli, je jezdcova hmotnost. Těžší bruslaři potřebují tvrdší kolečka. Ideální řešení je vyzkoušet několik typů koleček a na vlastní kůži si ověřit, co vyhovuje právě vám.

Jakou velikost zvolit?

Také velikost koleček vychází z osobních preferencí. Nejčastější průměr kolečka do derby roller je asi 59 mm a 62 mm. Šířka kolečka se volí zpravidla standardní nebo spíše úzká. Standard šířka je velmi populární, ale někteří jezdci dávají přednost slim (úzkým) kolečkům, která jsou svižnější a reagují rychleji. Kolečka se slim profilem mají o něco horší přilnavost než standard, ale tuto nevýhodu lze kompenzovat volbou měkčího kolečka, než byste za jiných okolností vybrali.

Poznámka: Někteří bruslaři volí chytrý kompromis a mixují různé tvrdosti koleček v jednom podvozku, aby dosáhli optimálních vlastností svých bruslí. Pokud se rozhodnete experimentovat s kombinací různých tvrdostí, pak si dejte pozor, abyste objednali stejný průměr pro všechna kolečka.

SkatePro