×
MENU

Driftovací tříkolky / drift trike

Drift Trike je moderní typ tříkolky, které se česky říká dritfovací tříkolka. Vpředu má jedno cyklo kolo a vzadu dvě malá, ale široká kolečka. Drift Trike je designovaná pro adrenalinovou jízdu z kopce. 2 široká kolečka na zádi umožňují „klouzavý efekt“ při rychlé jízdě. Model Pro3 je vyráběný s lehce odlišnými zadními kolečky, než byla k vidění na předchozích modelech: uprostřed jsou vzduchem plněná kolečka, která jsou zvnější strany chráněná PVC pouzdry. Jedná se zejména o vylepšení po praktické stránce, protože nyní stačí vyměnit pouze sjeté vnější PVC kryty.

Jak se trikuje [trajkuje]?

Na driftovací koloběžce se dáte do pohybu rozjetím se z kopce. Pokud to ale není možné, je třeba získat pohybovou sílu jinak. Proto jsou některé Drift Triky vybavené pedály, abyste se mohli dát do pohybu i na rovině nebo pokud nakloněná rovina není… nakloněná dostatečně.

Pro jízdu je nejlepší zvolit asfaltové stezky nebo silnice. Drsné nerovné povrchy vytváří větší odpor a kazí vám vaše drifty. A kolečka se navíc opotřebují mnohem rychleji než na hladkém asfaltu.

Driftovací tříkolky pro každého

Driftovací tříkolky jsou vhodné téměř pro každého — pro děti, dospívající mládež i pro dospělé. Trike drifting je sport pro široké publikum, jelikož technika jízdy je poměrně jednoduchá. Můžete sice přirovnat trike drifting k downhill longboardingu, na druhou stranu na driftovací tříkolce nestojíte, ale sedíte blízko k povrchu. Navíc je trike celkově velmi stabilní, takže je mnohem snazší udržovat rovnováhu na drift triku než na longboardu.

Trike drifting se stal populárním sportem a má mnoho příznivců po celém světě. Dokud nebyl drift trike komercionalizovaný, mnoho lidí si ho vyrobilo doma v garáži. Dnes driftovací koloběžky vyrábí celá řada firem, jako je třeba Huffy.

Trike drifting vznikl na Novém Zélandu. Brzy se tento fenomén rozšířil do Austrálie, Jižní Ameriky a Evropy. V 2008 se tento sport stal tak populárním, že dokonce vznikla nezisková asociace „American Drift Trike Association“, která si dala za cíl šířit povědomí o trike driftingu.