×
Menu

Snowboard Clothing & Winter Apparel

Co nosit na lyžích?

Když jste na sjezdovkách, správné lyžařské oblečení je důležité. Vlastně je to jedna z velmi častých otázek: Jak se obléct na lyže?

Nabízíme zimní bundy a snowboardové bundy, ale také další zimní bundy, lyžařské kalhoty a spodní prádlo, nákrčníky, rukavice, klobouky a ponožky. Ať už milujete sjezdovky, běh na lyžích, freestylové lyžování nebo snowboarding, s námi budete teple oblečení do každého počasí.

Lyžařské oblečení musí splňovat mnoho funkcí. Musí vás zahřívat. Musí vás uchovat v suchu. Nechat vaše tělo dýchat a volně se pohybovat. A nakonec, ale neméně důležité, musí být tak lehké, jak je to jen možné.

Typické lyžařské oblečení zahrnuje:

  • Lyžařské funkční spodní prádlo
  • Ponožky
  • Polyesterová nebo fleecová vrstva
  • Lyžařská bunda
  • Lyžařské kalhoty
  • Čepice

Neměly by vám také chybět sluneční brýle, lyžařské brýle, nákrčník, rukavice a další. Je toho celkem dost a není jednoduché vše správně vybrat. Níže najdete krátký popis jednotlivých vrstev a jejich hlavní funkce - můžete se inspirovat a vybavit se takovým oblečením, které vás bude zahřívat po celý den.

Chytré vrstvení pro vaše pohodlí

Oblékání metodou vrstev je nejlepší přístup k zimnímu oblečení. Vícevrstvá metoda vám zaručuje, že se bude cítit pohodlně, že budete chráněni před vlhkem a před zimou, kdykoli a kdekoli se věnujete svému oblíbenému sportu.

Base/spodní vrstva: Tato vrstva, kterou nosíte přímo na těle, si bere za úkol vás udržovat v teple a v suchu. Zpravidla ji tvoří lyžařské spodní prádlo, také označované jako funkční. Materiály, ze kterého je toto prádlo ušité, by mělo umět odvádět pot a uchovávat vás v suchu po celý den. Doporučujeme vám vybrat spodní prádlo, které je zhotovené buď ze syntetické látky, merino vlny nebo hedvábí.

Mid/střední izolační vrstva: Tato vrstva by toho měla umět o trochu víc. Měla by vás udržovat v teple a zároveň regulovat vaši teplotu. Na horách se počasí rychle proměňuje. V jednu chvíli na vás můžou útočit kruté mrazy a za pár hodin se objeví sluníčko a teploty stoupnou. Pro střední vrstvu doporučujeme polyester nebo fleece.

Outer/vnější vrstva: Skládá se z lyžařské bundy/softshellu a kalhoty. Jejich hlavní funkce je jednat jako skořápka a bránit vás před vodou a chladem. Dobré vnější vrstvy jsou vodě odolné a chrání před větrem, ale zároveň umožňují odvádět vlhkost, aby vás skutečně zahřívaly.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky