×
Menu

Bezpečnostní lanko / paddleboard leash

Zůstaň ve spojení... se svým SUP

Každý občas může spadnout, ale nikoho příliš nebaví se potom honit za odplouvajícím paddleboardem. Takže pokud chceš trávit co nejvíc času na svém paddleboardu a méně času honěním se za ním, pak je bezpečnostní lanko neboli SUP leash pro paddleboard klíčová část tvé výbavy. Bez této pojistky se od tebe tvůj board vzdálí během několika vteřin - zpravidla stačí jen jemný vánek nebo malé vlnky, aby se rychle dostal z tvého dosahu. Pokud paddleboarduješ na mořském pobřeží, nechat si uplavat své plavidlo je riskantní - s pojistným lankem máš jistotu, že se to nestane.

Bezpečnostní lanko (paddleboard leash) je rozhodně lepší nakupovat s rozvahou. Je například důležité zvážit, zda je pro tebe vhodnější kroucené nebo rovné lanko. Kroucená varianta má tu výhodu, že nezůstává ve vodě a nevytváří tudíž žádné tření. Proto si ji volí většina rychlostních paddleboardistů. Přímé lanko je tradiční volba, ale dnes s ním jezdí jen SUP surfaři ve vlnách.

Kam si paddleboard leash upevnit?

V podstatě si o tom může každý paddleboardista rozhodnout sám, ale nejčastěji je to lýtko nebo kotník. Lýtko upřednostňují sportovci, kteří se rádi pohybují po prkně, když surfují ve vlnách.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky