×
Menu

BMX Pedály

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr osy pedálu

Šlápni do pedálů pro maximální rychlost a kontrolu

Nejlepší možný kontakt mezi vaším závodním BMX kolem a chodidly je to, co v závodní BMX dráze potřebujete. Protože s nohama na pedálech vždy víte, co se s kolem děje. Máte kontrolu a můžete kolo plně ovládat, když v plné rychlosti vybíráte ostré klopené zatáčky a skáčete tabletop skoky.

Zvolte správné pedály pro BMX kolo

Závodní pedály BMX jsou vyrobené buď z oceli, hliníku nebo plastu. Pro freestyle BMX kola jezdci zpravidla volí ocelové nebo plastové pedály, vlastnosti hliníkových pedálů - nízká váha a přilnavost, jsou naopak perfektní pro závodní BMX kola.

Plastové, ocelové nebo hliníkové pedály - jaké vybrat?

Ocelové pedály: Jejich výhodou je odolnost. Nevýhodou ocelových pedálů je váha, která může být poměrně významná.

Plastové pedály: Plastové pedály jsou o něco lehčí než ocelové, ale rychleji se opotřebují, pokud se dříve nezlomí, což se jim také může stát. Nicméně jsou levné a snadno se nahrazují.

Hliníkové pedály: Jezdci závodních BMX chtějí mít svá kola co nejlehčí, a tak je drží „na dietě“. Proto jsou v nabídce také super lehké hliníkové pedály pro závodní BMX kola. Jsou navíc nejen lehké, ale také odolné, proto jim mnoho závodníků dává přednost. Samozřejmě nejsou až tak odolné, jako pedály z ocele...

Zacvakni. Vycvakni.

Podobně jako závodní silniční kola, mnoho BMX závodních kol má nášlapné pedály. Nicméně, pokud ztratíš při jízdě rovnováhu, bota se z pedálu vycvakne, takže to ještě můžeš „ustát“. Proto jsou nášlapy používané jen pro závodní BMX, ale nikdy pro freestyle.

Nášlapné pedály jsou určené pro seriózní BMX závodníky, kteří chtějí zrychlovat při každém pohybu převodů, a neměly by být používány pro street nebo ve skateparku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky