×
Menu

Převodníky pro závodní BMX kola

  Filtr
Značky
Počet zubů
Upnutí převodníku

BMX převodník: nenech se brzdit v rozletu

1-2-3-GO! Zazní signál a jezdci zrychlují, aby se dostali do čela. Dobrý start je v BMX závodění klíčový. Je nutné rychle nabrat rychlost, a právě v ten okamžik přichází na slovo ozubené kolo ve vašem BMX převodníku.

Převodníky pro BMX kola, používaná jezdci na závodních BMX jsou často z lehčích materiálů, jako je hliník nebo karbon, protože v BMX závodění jde skutečně o každý gram.

Rychlost v zubech

BMX převodníky jsou určené pro jednorychlostní převody. Proto se tolik jezdců BMX stará o počet zubů na převodníku jejich závodního BMX kola. Počet zubů na BMX převodníku určuje, jak rychle kolo zrychlí a jaký výkon zvládne přenést na kola ve vysokých rychlostech. V angličtině se míra přenosu výkonu označuje „gear ratio“.

Pokud vás zajímá, jaké je „gear ratio“ BMX převodníku vašeho kola, můžete si to spočítat sami. Spočítejte zuby na vašem převodníku a vydělte je počtem zubů na vašem volnokolečku (pastorku), výsledné číslo je vaše gear ratio.

Pokud si chcete zjistit velikost převodu, vynásobte tento výsledek průměrem vašich BMX kol.

Pokud je velikost převodu 58 a víc, pojedete rychleji, ale rozjezd bude pomalejší. Bude tedy trvat déle dosáhnout vysokých rychlostí. Rozjezdy ve startovním poli, sjezdy, výjezdy ze zatáčky apod. budou tvrdší s vysokým převodem. Na druhou stranu nízká velikost, tj. 55 nebo méně, znamená lepší start, ale nižší celkovou průměrnou rychlost.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky